Każdemu zdarzają się problemy z zaśnięciem, nieprzespane noce i częste pobudki. Nie pomaga ciepłe mleko czy liczenie baranów. Sen jest niezbędny do prawidłowego przebiegu różnych procesów fizjologicznych i psychicznych. Przewlekłe unikanie snu prowadzi do zmęczenia, apatii, rozdrażnienia, problemów z koncentracją i pamięcią a także osłabia organizm a przez to zwiększa podatność na choroby. Niezależnie czy doskwierają wam bardzo dziwne sny, bezsenność lub bardzo lekki sen to w każdym z tych przypadków waszym zachowaniem kierowała substancja chemiczna zwana melatoniną.

Czym jest melatonina?

Melatonina jest hormonem wytwarzanym przez szyszynkę – skupisko komórek położonych głęboko w mózgu. Często nazywana jest hormonem ciemności ponieważ pomaga regulować cykle snu i jest ważnym elementem zegara biologicznego. Szyszynka po otrzymaniu sygnałów z oczu o zapadnięciu zmroku zaczyna produkcję melatoniny. Gdy melatonina osiągnie wystarczająco wysoki poziom, zaczynamy czuć się senni i kładziemy się spać. Jej poziom jest najwyższy w godzinach od 1 do 3 rano. Słońce i promienie słoneczne hamują wytwarzanie tego hormonu dzięki czemu nie czujemy się senni w ciągu dnia. Wraz z wiekiem ilość produkowanej melatoniny się zmniejsza przez co osoby starsze częściej mają problemy ze snem niż osoby młodsze. Melatonina występuje naturalnie w cebuli, wiśniach, bananach, kukurydzy, owsie, mięcie, tymianku, szałwii oraz w czerwonym winie. Są to jednak bardzo niewielkie, wręcz śladowe ilości.

Suplement diety Nutricode – Melatonin Dream Gummies

Przeznaczony dla osób mających problemy z zasypianiem, osób starszych budzących się w nocy, pracujących na zmiany, często zmieniających strefy czasowe oraz dla osób siedzących do późna przy komputerze lub smartfonie. Dzienna dawka zawiera aż 5 mg melatoniny. Suplement diety Melatonin Dream Gummies FM World reguluje cykl snu i poprawia jego jakość. Łatwa do przyjęcia postać smacznych truskawkowych żelków sprawia, że dawkowanie nie będzie problemem. Nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, nabiału, żelatyny wieprzowej, glutenu, sztucznych barwników, sztucznych aromatów smakowych, konserwantów oraz jest wolne od GMO. Jedno opakowanie zawiera 30 pysznych truskawkowych żelków. Zanim zaczniesz przyjmować jakikolwiek suplement diety skontaktuj się z lekarzem aby ustalić czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.