Często na kilka osób w domu znajduje się tylko jedna łazienka i praktycznie odpływa to każdego dnia znajdujący się w nim domownik który ma problem z wejściem do łazienki ponieważ znajduje się tam inna osoba w danym momencie. Co to problemy życia codziennego które spotkać możemy w wielu domach jak się okazuje pewnego rodzaju wcześniejsza kalkulacja może przynieść bardzo wymierne korzyści.

2-3 osoby

Jeżeli w domu znajdują się i mieszkają na co dzień 2-3 osoby to problemu z jedną łazienką nie powinno być. Jest to jednak model który często się zmienia ponieważ dwójka rodziców może zdecydować się na większą ilość dzieci i warto przemyśleć ten temat znacznie wcześniej, ponieważ przy czterech osobach problemy łazienkowe mogą się już rozpocząć. Niemniej jednak model rodziny 2+1 z jedną łazienką spełni swoją rolę.

4-6 osób

Jeżeli dwójka rodziców posiada troje lub nawet więcej dzieci to druga łazienka jest pewnego rodzaju koniecznością bez której ciężko się obejść. W końcu w łazience załatwiamy jedne z najbardziej istotnych rzeczy dlatego powinniśmy mieć do łazienki bezpośredni i wygodny dostęp w każdym momencie. Jeżeli domownicy chodzą spać jeszcze o tej samej porze to jedna łazienka na przykładowe pięć osób może być dużym problemem Bo czekanie na swoją kolejkę może wynieść nawet do godziny.

7 osób i więcej

Rzadko się tak zdarza Jednak widać to w wielu rodzinach że domowników może być nawet siedmiu lub więcej. Rzadko takie rodziny stanowią rodzice z dziećmi. obecny trend raczej wskazuje na to że albo w jednym domu Może powiesz kiwać kilka rodzin lub cała rodzina czyli rodzice z dziećmi mieszkają również z dziadkami lub jakimiś wujkami. Taka kolej rzeczy to duży problem i wzięła dzięki często nie wystarczą. Tej sytuacji dobrym pomysłem będzie zbudowanie dwóch większych łazienek jednej mniejszej na załatwienie podstawowych potrzeb. Ale nie przepłacać i mieć więcej miejsca zamontowanie prysznicu to bardziej praktyczne rozwiązanie. Przy takiej ilości osób Przydadzą się również dwie kuchnie, które zaspokoją potrzeby głodowe każdego domownika. W takich sytuacjach jest bardzo trudno rozmyślać nad kilkoma łazienkami i kuchniami jednak jest to pewnego rodzaju ultimatum które warto sobie postawić jeśli tylko pozwolą na to finanse.